Team Life

Ideaport Riga blog about day-to-day life in a human centered IT company

Praktikanta hronika. Nedēļa mīnus simts ceturtā jeb kā tas viss sākās

ya_frosia: kaste ar lūžņiem, kā likums, vienmēr nogrims 
alexei: ya_frosia: taču dzīvsudrabā tie peldēs virspusē 
zoogenic: alexei: taču, ja tie būs urāna lūžņi, tie nogrims arī dzīvsudrabā 
alexei: zoogenic: aizej nogremdē urāna lūžņus dzīvsudrabā pats 

 (no aizvēsturiska, neprātīga dialoga dirty.ru) 

2017.gada rudens. Skaidra apziņa, ka labāk nekļūs, nākotnē gaidāms sabrukums un tukšums, man tas viss ir apnicis un vispār – ir laiks. Un sieva saka: “Vai tu redzēji tos kursus Udacity?” Visi, pilnīgi visi bez izņēmuma, svarīgie un liktenīgie notikumi manā dzīvē ir notikuši rudenī. Un tagad arī… 

Praktikanta hronikas. Trīsdesmitā nedēļa… jeb Kas te īstenībā notiek

– Kā ar tavu veselību?
– Nemaz neceri!

(veca parabola)

Pēc mūsu pēdējās sarunas palika tāda kā … nepabeigtības sajūta. Jo kā tad beigu galā palika – vai viņi ir palūguši mani sakrāmēt mantas vai nē? Vai es salaidu dēlī produkciju vai arī vēl ne? Vai es vēl joprojām strādāju par vēdera tiesu, vai …? Jūtot šādus jautājumus, es nolēmu, ka stāsts par manu pārvēršanos no neglītā pīlēna skaistā (cerams) gulbī ir pelnījis vismaz kādu turpinājumu (varbūt arī nobeigumu).

Employee Experience jeb kā panākt, lai darbinieki neaizietu

Daudzi uzņēmumi žēlojas par to, ka ir grūti atrast labus darbiniekus un vēl grūtāk – tos paturēt. Darba devēji izmanto dažādu taktiku, pielieto netradicionālus rekrutēšanas paņēmienus, piemēram, organizējot viral kampaņas sociālajos tīklos, iekārtojot īpaši stilīgas ofisa telpas, iegādājoties modernākos gadžetus vai ofisa aprīkojumu, rīkojot greznus pasākumus utt. Bet tomēr – cilvēki dodas prom.

Mēģināsim tikt skaidrībā kopā: kāpēc tā notiek?

Pieredzējuša praktikanta hronikas. Sestā un septītā nedēļa, kuru laikā es turpināju strādāt, strādāt un strādāt

 “…Ļeņins iesvilstas argumentācijā: labāk, ja ir gan sieva, gan mīļākā. Sievai saki, ka esi ar mīļāko, mīļākajai saki, ka esi ar sievu. Un tikmēr tu ej uz bēniņiem – un strādā, strādā, strādā!”

(no veca padomju joka)

Grūti noticēt, ka ir pagājuši jau gandrīz divi mēneši! Taču septiņas nedēļas ir labs iemesls, lai atskatītos uz šo laiku un parunātu par darbu IPR un to, kā praktikants (es) to redz. 

Pieredzējuša praktikanta hronikas. Ceturtā un piektā nedēļa, kad es pieļāvu kļūdu un samaksāju 40 eiro soda naudā

Piecas nedēļas manā jaunajā dzīvē ir pagājušas. Jaunais gads tuvojas vēja spārniem un ir skaidrs, ka es Idea Port Riga esmu nevis knapi izdzīvojis, bet gan sācies iedzīvoties. Uz darbu nāku ar prieku, man viss patīk, esmu veiksmīgs visā, ko daru, esmu ar visu apmierināts, BET… šis “bet” ir tieši tas, par ko gribēju parunāt šodien.

Subscribe for new posts!

Photo of Katerina Alfimova - System Analyst